Herbicyd selektywny

Zbyt wysokie zachwaszczenie upraw powoduje mniejsze plony, dlatego rolnicy poszukują skutecznych sposobów na zwalczanie chwastów. Może być to usuwanie mechaniczne, bronowanie czy też wykorzystanie nowoczesnych herbicydów selektywnych, które będą działały na określone rodzaje chwastów. Możemy wybrać herbicydy dla różnego rodzaju uprawy, przykładowo dla zbóż ozimych, które będzie można stosować przy użyciu standardowych opryskiwaczy polowych.

Skład i działanie Fundamentum 700 WG

Herbicyd Fundamentum 700 WG do zbóż jest środkiem chwastobójczym trójskładnikowym, który zawiera substancje czynne, takie jak tribenuron metylowy, metsulfuron metylowy oraz florasulam. Dzięki temu herbicyd jest bardzo skuteczny w zwalczaniu szerokiego spektrum chwastów, bardzo dobrze sprawdza się w przypadku zbóż. Może być używany na obszarach, gdzie zauważamy wysokie występowanie chabra bławatka, przytuliny czepnej czy też różnych odmian jasnoty. Wykazuje bardzo dużą skuteczność w przypadku młodych chwastów, działa także w niskich temperaturach, co jest bardzo pożądane w przypadku oprysków w okresie wiosennym. Jest to herbicyd selektywny, który działa układowo, roślina pobiera herbicyd poprzez liście, działa hamując podział komórek, w ten sposób wstrzymuje rozwój chwastów. Dodatkowo może pobierać herbicyd przed przez układ korzenny, charakteryzuje się bardzo dużą skutecznością w przypadku chwastów dwuliściennych.

Po zastosowaniu Fundamentum 700 WG chwasty obumierają po dwóch do czterech tygodni od zastosowania. Należy zwrócić uwagę na porę oprysków, wybieramy okresy bez opadowe, o umiarkowanej temperaturze. Dzięki temu herbicyd nie zostanie zmyty z powierzchni roślin, nie będzie także parował podczas zbyt wysokich temperatur. Oprysk warto prowadzić podczas pogody bezwietrznej, dzięki czemu możliwe jest równomierne rozłożenie oprysku, nie zostanie on także przeniesiony z wiatrem na inne uprawy, gdzie mógłby wyrządzić szkody. Bardzo dobrze sprawdza się w ochronie pszenicy ozimej, życie oraz pszenżycie. Może usuwać rdest, nawrot polny, poziewnik szorstki, rumianek, mak, jak również wiele innych chwastów charakterystycznych dla upraw zboża.

Więcej informacji na temat działania Fundamentum 700 WG oraz chwastów, które skutecznie usuwa, o innym środku możemy też poczytać tutaj na stronie https://innvigo.com/innzar-500-sc/. Jest to herbicyd selektywny charakteryzujący się bardzo wysoką skutecznością działania poprzez opryski. Warto zastosować go w przypadku zbóż jarych oraz ozimych na chwastach młodych, przy sprzyjających warunkach pogodowych.