Skuteczne środki ochrony roślin o szerokim spektrum działania

Częstym zagrożeniem dla upraw w rolnictwie są chwasty, mogą one konkurować z rośliną uprawną o wodę czy też składniki mineralne zawarte w glebie. Możemy w tym przypadku zastosować bardzo skuteczne herbicydy selektywne, które posiadają szerokie spektrum działania, mogą eliminować wiele różnych gatunków chwastów, które występują przykładowo w uprawach zbóż ozimych. Dzięki temu zapobiegamy zbytniemu rozrostowi chwastów oraz zmniejszamy ich ilość. Niektóre chwasty mogą wyrastać na wysokość 100 cm, co będzie stanowiło dużą konkurencję dla roślin uprawnych, dlatego właściwe stosowanie środków ochrony roślin jest bardzo istotne w tym przypadku.

Kiedy stosować środki ochrony roślin w zbożach ozimych?

Składniki aktywne zawarte w środkach ochrony roślin mogą posiadać różnego rodzaju działanie. Niektóre z nich będą wnikały do rośliny poprzez liście oraz łodygi, natomiast inne będą działały doglebowo przez układ korzenny. Jeżeli chcemy właściwie zadbać o usunięcie zagrożeń, warto wykonać pierwsze opryski zaraz po zasadzeniu, dzięki temu zapobiegniemy występowaniu konkurencyjnych chwastów. W ten sposób możemy prowadzić także opryski fungicydowe, które będą usuwały grzyby. Wykrycie grzybów może być łatwe w przypadku wielu gatunków roślin, w tym zbóż, jeżeli zauważymy brązowe odbarwienia na liściach, wówczas może być to oznaka zainfekowania uprawy grzybem.

Kolejnym zagrożeniem, z którym muszą liczyć się zarówno rolnicy, jak i sadownicy, są insekty, które mogą wyrządzić wysokie szkody w różnego rodzaju uprawach. Dlatego możemy stosować opryski, które będą działały niekorzystnie na larwy owadów, które żywią się na liściach oraz łodygach roślin. Często są problemem w uprawach sadowniczych, w sadach jabłek, gruszek mogą prowadzić do dużych spadków w plonach. Dlatego wykorzystanie oprysków na różnych etapach rozwoju roślin jest bardzo ważne, wczesne wykrycie pozwala na skuteczniejsze usunięcie problemu. Przykładowo herbicydy selektywne najlepiej będą działały na chwasty w pierwszych fazach rozwoju.

W uprawach zboża ozimego środki ochrony roślin stosujemy po zasadzeniu w okresie jesiennym, przykładowo pod koniec września lub też w październiku. Wiele skutecznych środków dla ochrony zboża możemy zakupić na stronie https://innvigo.com/major-300-sl/, znajdziemy tam skuteczne herbicydy, fungicydy oraz insektycydy.